7/24 İletişim +90 532 400 29 75

Sosyal Medyada Biz}

Kapadokya Balon Turu
Gökyüzünde Kapadokyayı seyretmeye ne dersiniz... İndirimli balon turlarımız hakkında bilgi için lütfen iletişime geçiniz....
Tamamını gör...

Avanos / Kırmızı Tur KAPADOKYA

Adı, antik  devirde, Venessa, Zuwinasa yada Ouenasa olan AVANOS‘ta, çok sayıda çanak,çömlek,seramik atölyesi bulunmakta olup, seramik yapımının gelenek olarak Hititlere dayandığı bilinmektedir. Çanak,çömlek ve seramik yapımı eskiden beri babadan oğula geçerek gelen bir sanat aynı zamanda bir geçim kaynağıdır. Çark adı verilen ve ayakla döndürülen (günümüzde teknoloji ile buluşan ve elektrikle de çalışanları mevcuttur)tezgâh üzerindeki çamurun maharetli ustalar tarafından  şekillendirilmesiyle istenilen çanak veya çömlek yapılmış olur.
Kapadokya’da her gün düzenlediğimiz Kırmızı Tura katılan misafirlerimiz, tur içerisinde Avanos’ta bulunan Çanak Çömlek ve Seramik atölyelerine gidip, binlerce yıldır süre gelen bu sanatı yerinde gezip görebilir ve hatta yapmayı deneyebilir.

Kırmızı Tura katılan misafirlerimizin gezip görüp bilgi sahibi olduğu diğer yerler ise;
Göreme Açık Hava Müzesi
Üç Güzeller (Şapkalı Peri Bacaları )
Devrent Vadisi
Paşabağ
AVANOS ( ÇANAK ÇÖMLEK SERAMİK YAPIMI )
– Çavuşin Köyü
– Uçhisar Kalesi.

Kırmızı turumuz sabah saat 09:30 da aracımızın sizlerin konakladığınız otellerinizden almasıyla başlar, yaz kış saati gün batımıyla ilgili olarak 16:00/ 16:30 saatlerinde otellerinize bırakılmanızla biter.

Kırmızı tura katılan misafirlerimize otellerinden alındıkları andan tur bitişinde otellerine bırakılışlarına kadar PROFESYONEL TURİST rehberlerimiz eşlik eder.Tur ücretlerine,öğle yemekleri,müze girişleri ve otellerinden alınıp tekrar bırakılmaları DAHİLDİR.
Kapadokya’da düzenlediğimiz diğer etkinlikler hakkında BURADAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.  


woc avanos1

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
Tel :+905324002975
Mail :info@kapadokyarental.com

  1. Gerekli Alan...
  2. E-Posta Gerekli...
  3. Gerekli Alan...
  4. Gerekli Alan...
 

Lutfen tum bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz....