7/24 İletişim +90 532 400 29 75

Sosyal Medyada Biz}

Kapadokya Balon Turu
Gökyüzünde Kapadokyayı seyretmeye ne dersiniz... İndirimli balon turlarımız hakkında bilgi için lütfen iletişime geçiniz....
Tamamını gör...

Ihlara Vadisi / Yeşil Tur Kapadokya

Kapadokya Bölgesinde günlük olarak düzenlediğimiz turlardan Yeşil Tur sayesinde, bölge de en çok merak edilip görülmek istenen yerlerden olan,
– Göreme Panorama,
– Derinkuyu Yeraltı Şehri,
IHLARA VADİSİ,
– Belisırma Kasabası
– Yaprakhisar Panorama
– Selime Manastırını,
profesyonel rehberimizle birlikte hem gezip görme hemde bilgi edinme şansınız oluyor.
Sabah 09:30 / 09:45 sularında siz değerli misafirlerimizin, profesyonel rehberlerimiz, deneyimli kaptanlarımız tarafından otellerinizden alınmanızla başlayan Yeşil Tur akşam saat 18:00 / 18:30 sularında tekrar otellerinize bırakılmanızla bitiyor.
Yeşil Tura katılmak isteyen misafirlerimizin gezeceği yerlerden bir tanesi olan IHLARA VADİSİ ise;
Hasandağı volkanından püskürtülen lavların akarsu aşındırması sonucunda oluşan bir vadidir. Melendiz çayı, milyonlarca yıllık bir sürecin sonunda, 13 kilometre uzunluğunda ve yüksekliği yer yer 110-150 metreye ulaşan kanyon görünümlü bu vadiyi oluşturmuştur. Melendiz çayına ilk çağlarda Kapadokya ırmağı anlamına gelen “Potamus Kapadukus” denilmekteydi.
13 km uzunluğunda ki vadi Ihlara Kasabası’ ndan başlar, Selime Kasabası’nda son bulur. Ihlara Vadisinin yüksekliği yer yer 100 – 150 metredir. Vadi boyunca kayalara oyulmuş onlarca barınaklar, mezarlar ve kiliseler bulunmaktadır. Ihlara Vadisi’nde kiliselerdeki süslemeler 6. yüzyılda başlayarak 13. yüzyılın sonuna kadar devam etmiştir.
Direkli Kilise,Pürenli Seki Kilisesi,Saint Georges Kilisesi ,Karanlık Kale Kilisesi ,Bahaeddin Samanlığı Kilisesi,Sümbüllü Kilise ,Direkli Kilise, Çanlı Kilise , Karagedik Kilisesi, Ala Kilise, Ihlara vadisi içerisinde bulunan kiliselerden bazılarıdır.
Bazı barınaklar ve kiliseler yeraltı şehirlerinde olduğu gibi birbirine tünellerle bağlantılıdır.kapadpkyarentalıhlara3
Kapadokya’da bulunduğunuz sürece, gezip görebileceğiniz yerler, katılabileceğiniz etkinlikler için BURAYA TIKLAYARAK BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

Detaylı Bilgi Ve Rezervasyon için
Tel    :  +905324002975
Mail :  info@kapadokyarental.com

  1. Gerekli Alan...
  2. E-Posta Gerekli...
  3. Gerekli Alan...
  4. Gerekli Alan...
 

Lutfen tum bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz....