7/24 İletişim +90 532 400 29 75

Sosyal Medyada Biz}

Kapadokya Balon Turu
Gökyüzünde Kapadokyayı seyretmeye ne dersiniz... İndirimli balon turlarımız hakkında bilgi için lütfen iletişime geçiniz....
Tamamını gör...

Jeolojik oluşumu, bundan yaklaşık 50 milyon yıl öncesinde Hasandağı ve Erciyes’in volkanik patlamalarından sonra zamanla dağılan volkanların ve tüflerin, şuan Kapadokya olarak adlandırılan bölgeye yayılmasıyla başladığı bir çok araştırmanın sonucudur. Günümüzde gezildiğinde görülen farklı şekillerde ki peri bacaları ise soğuyan volkanların binlerce yıllık zamanla rüzgar,yağmur,diğer doğa olaylarının etkisiyle oluşmuştur.
Eski isimlerinden biri Katpatuka olan Kapadokya, Nevşehir’in yaklaşık tamımını,Aksaray,Niğde,Kayseri, ve Kırşehir ise bazı bölgelerini içeren oldukça geniş bir alanı kapsar.
Günümüzde Kapadokya dendiğinde her ne kadar Peri Bacaları akla gelse de, Kapadokya kelimesi Pers dilinde anlam olarak Güzel Atlar Diyarı manasında kullanılırdı.
Jeolojik oluşumu sebebiyle, diğer bölgelere oranla kazılması  ve oyulması daha kolay olan  Kapadokya, binlerce yıldır insanoğlunun yerleşik hayattaki ilk tercihlerinden birisi olmuştur, öyle ki bölgede bulunan evler, kiliseler manastırlar halen binlerce yılın tarihini ve etkisini barındırmaktadır. Bölge de yapılan gezilerde en çok göze çarpan eserler ise Hristiyanlık tarihine ait kalıntılardır.
Medeniyetlerin beşiği olan Anadolu’nun ortalarında bulunan bölge, Anadolu’nun Türklerin himayesine girmesiyle Türk toprağı olmuş ve bölgeye ait yaşam alanları ve eserler bölge halkı tarafından günümüze kadar itinayla korunmuştur.
Günümüzde Kültürel Turizmin başkentliğini üstlenen Kapadokya’nın turizmle tanışması ise 1965’lere dayansada , o dönemde sahip olunan teknoloji ve iletişim araçlarının yok denecek kadar azlığı,gerekli tanıtımın yapılmaması, bölge turizminin canlanmasına çok az etki sağlamıştır. Nitekim, Göreme Milli Parkı ve Kapadokya ,gerekli araştırmalar ,çalışmalar ve tanıtımların yapılmasıyla 1985 yılında UNESCO tarafından Dünya Miras Listesine alınmıştır.
Halen UNESCO üyesi olan Kapadokya, hak ettiği değeri 1990′ larda görmeye başlamış ve dünyanın bir çok yerinden adeta  yabancı turist akınına uğramıştır.
Her gün  dünyanın birçok ülkesinden turistin gelmesi, tarım ve hayvancılıkla uğraşan yerli halkın geçim kaynağını turizme çevirmesini sağlamış, turizme dayalı olarak birçok iş kolunun açılmasına katkıda bulunuştur. Öyle ki bu yeni iş kolları sadece bölge halkı için geçim kaynağı değil , bölgeye gelen bir çok turist için katılınması gereken etkinlikler halini almıştır. Kapadokya Balon Turu ise bunlardan sadece biridir.
Kapadokya’da en çok ziyaret edilen yerlerden birkaçı  ise, Göreme Açık Hava Müzesi, Üç Güzeller,Devrent, Vadisi, Paşabağ, Çavuşin, Avanos, Uçhisar , Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi, Belisırma Kasabası ve Selime Manastırı’dır.
En çok tercih edilen  etkinlikler ise Balon Turu, Günlük Tur , At Turu, Atv Turu, Türk Gecesi Eğlence Programı, Kırmızı Tur, Yeşil Tur.

Sizler de binlerce yıllık tarihi barındıran, dünyanın en büyük mimarı Doğa’nın eseri Kapadokya’yı gezip görmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
wocbaloonm
Detaylı Bilgi ve İletişim
Tel    : +905324002975
Mail : info@kapadokyarental.com