7/24 İletişim +90 543 319 87 09

Sosyal Medyada Biz}

Kapadokya Balon Turu
Gökyüzünde Kapadokyayı seyretmeye ne dersiniz... İndirimli balon turlarımız hakkında bilgi için lütfen iletişime geçiniz....
Tamamını gör...

KAPADOKYA GEZİLECEK YERLER / GÖREME

Türkiye’de Kültürel Turizm denince, yerli ve yabancı turistlerin aklına ilk gelen yerlerin başında hiç şüphesiz Kapadokya geliyor.
Oluşumu milyonlarca yıl öncesine dayanan Kapadokya, peri bacaları, vadileri, vadiler içerisine oyulmuş kiliseleri ve eski yaşam alanlarıyla, gelenleri adeta büyülüyor. Kapadokya geniş bir alanı kapsadığı için gezilecek yerlerin sayısı da haliyle oldukça fazla.
Göreme ise onlardan sadece biri.
UNESCO tarafından 1985 yılında koruma altına alınan Göreme Tarihi Milli Parkı ve Kapadokya bölgesinin, ortasında bulunan GÖREME, Nevşehir il merkezine bağlı bir beldedir.
Nevşehir’e 11 km, Uçhisar’a 5 km, Çavuşin’e 4 km, Avanos’a 9 km, Ortahisar’a 3 km,Ürgüp’e 10 km mesafede bululan Göreme,kelimenin tam anlamıyla KAPADOKYA’nın merkezi konumunda.
En çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen Göreme Açık Hava Müzesi ise Göreme Kasaba merkezine sadece 1 km.
Görülmesi gereken yerlere yakın mesafe olmasının avantajı, yanında ulaşım kolaylığını da getiriyor. Öyle ki Göreme’den Uçhisar’a yada Nevşehir şehir merkezine gitmek için her yarım saatte bir dolmuşlar kalkıyor.
Karşılıklı olarak, saat başı Avanos’tan Ürgüp’e, Ürgüp’ten Avanos’a giden ve Göreme’den geçen minibüslere binerek gidebileceğiniz yerler ise bölgenin en çok ziyaret edilen yerleri olan; Avanos, Zelve Açık Hava Müzesi, Paşabağ, Çavuşin, GÖREME,Göreme Açık Hava Müzesi, Ortahisar,Üç Güzeller ve Ürgüp.
Göreme’ye gelmişken Aşıklar Tepesi yada Aydın Kırağı olarak bilinen Göreme’yi kuş bakışı seyredebileceğiniz yüksek noktaya çıkıp Gün Batımını izlemeden,yada sabahın erken saatinde çıkıp Göreme ile Çavuşin’in arasından kalkan Sıcak Hava Balonlarını izlemeden gitmek olmaz.

Sizler de Kapadokya gezinizde zamanınızı en güzel,en verimli şekilde geçirmek için bizimle iletişime geçebilir profesyonel yardım alabilirsiniz.
Kapadokya da bulunduğunuz sürece katılabileceğiniz etkinlikleri öğrenmek için BURAYA TIKLAYIN.

woc göreme
Detaylı Bilgi ve Rezervasyon
Tel  :+90543 319 87 09
info@kapadokyarental.com

 

  1. Gerekli Alan...
  2. E-Posta Gerekli...
  3. Gerekli Alan...
  4. Gerekli Alan...
 

Lutfen tum bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz....