7/24 İletişim +90 543 319 87 09

Sosyal Medyada Biz}

Kapadokya Balon Turu
Gökyüzünde Kapadokyayı seyretmeye ne dersiniz... İndirimli balon turlarımız hakkında bilgi için lütfen iletişime geçiniz....
Tamamını gör...

Üç Güzeller / Kırmızı Tur Kapadokya

Kapadokya her ne kadar Güzel Atlar Diyarı anlamına gelse de, bir çok insanın Kapadokya kelimesini duyduğunda aklına ilk gelen PERİ BACASIdır. Farklı farklı şekillerde farklı büyüklüklerde bulunan peri bacaları arasında konili,şapkalı,sütunlu, sivri kayalı veya mantar şekillerinde ve  kızıl,beyaz ve gri renklerde veya bu renklere yakın renklerde olabiliyor.
Kapadokya’da farklı yerlerde farklı şekillerde bulunan peri bacaları arasında en çok görülen, bilinen ve fotoğrafı çekilen peri bacası ise adeta Kapadokya’nın simgesi haline gelen ÜÇ GÜZELLER .
ÜÇ GÜZELLER ,Nevşehir-Ürgüp yolu üzerinde olup, Ürgüp şehir merkezine 5 km mesafededir.
Farklı uygarlıklara şahitlik etmiş olan bölgede Üç Güzeller ile ilgili eskiden beri anlatılan en çok bilinen hikayelerden/efsanelerden biri ise şu şekildedir;
Kapadokya kralının kızı, bir çobana aşık olur fakat bir kral olan baba kızının bir çobanla evlenmesine izin vermez,
çaban ve prensesin yaşadıkları aşktan,prenses hamile kalır ve kaçmaya karar verirler,durumu öğrenen kral ise yanına askerlerini alarak peşlerinden gider. Kral ve askerleri, çoban ve hamile prensesi yakalamak üzereyken çoban tanrıdan bir mucize ister, dileği kabul edilir ve hepsi taşa çevrilir.
En önde duranın çoban,arkasındakinin ise prenses ve prensesin yanındaki küçük peri bacasının ise prensesin karnındaki bebek olduğuna, tepenin diğer tarafındaki büyük şapkalı peri bacalarının ise onları yakalamak için gelen, kral ve askerleri olduğuna inanılırdı.

Sizler de binlerce yıllık tarihe şahitlik eden ÜÇ GÜZELLERİ görmek için bizimle iletişime geçip , her gün düzenlediğimiz KIRMIZI TURa katılabilirsiniz. Kırmızı tura katıldığınızda göreceğiniz diğer yerler ise,
– Göreme Açık Hava Müzesi
– ÜÇ GÜZELLER (ŞAPKALI PERİ BACALARI )
– Devrent Vadisi
– Paşabağ Peri Bacaları
– Avanos (Çanak-Çömlek Yapımı )
– Çavuşin Köyü
– Uçhisar Kalesi.
Kırmızı tura katılan misafirlerimize otellerinden alındıkları andan tur bitişinde otellerine bırakılışlarına kadar Profesyonel TURİST rehberlerimiz eşlik eder.Tur ücretlerine,öğle yemekleri,müze girişleri ve otellerinden alınıp tekrar bırakılmaları DAHİLDİR.
Kapadokya’da düzenlediğimiz diğer etkinlikler hakkında BURADAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

WOC 3 GÜZELLER1

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
Tel  :+90543 319 87 09
Mail :info@kapadokyarental.com

 

  1. Gerekli Alan...
  2. E-Posta Gerekli...
  3. Gerekli Alan...
  4. Gerekli Alan...
 

Lutfen tum bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz....