7/24 İletişim +90 532 400 29 75

Sosyal Medyada Biz}

Kapadokya Balon Turu
Gökyüzünde Kapadokyayı seyretmeye ne dersiniz... İndirimli balon turlarımız hakkında bilgi için lütfen iletişime geçiniz....
Tamamını gör...

Uçhisar Kapadokya

M.Ö. 18 M.S. 7 yüzyıllarında Hitit uygarlığı altında bulunan Anadolu’nun, ortasında bulunnan Kapadokya daha sonra, zamanla, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemine şahitlik etmiş ve halen o tarihlere ait kalıntıları ve eserleri barındırmaktadır.
Coğrafi olarak oldukça geniş bir alanı kapsayan Kapadokya’nın tarihi dönemlerde de en çok önem taşıyan bölgelerinden bir tanesi Uçhisar. Nevşehir’e 7 km, Göreme’ye 4 km, mesafede yer alan Uçhisar Kasabası, günümüzde bölgede önemli bir geçim kaynağı olan turizmin en etkili olduğu ve  Kapadokya’da gezilmesi gereken yerlerden birtanesi.
Binlerce yıldır insanoğlunun yaşam alanı olan Uçhisar Kalesi, aynı zamanda Kapadokya’nın en yüksek noktası olma özelliğine sahip. Girişi kasaba merkezinden  sağlanan Uçhisar Kalesinin en tepesine çıkmak mümkün. Zirveye tırmandığınızda ise adeta tüm Kapadokya ayaklarınızın altında. Göreme’den Nevşehir’e giden ana yolu kullanarak ise Kalenin manzarasını aşağıdan görmek gayet keyif verici ve muazzam bir görüntü.
Binlerce yıllık tarih barındıran, coğrafi oluşumuyla hayranlık uyandıran Uçhisar’ı gezmek için yapılması gereken ise Kapadokya’da her gün düzenlenen günlük turlara katılmak.
Sizlerde bizimle iletişime geçip Kapadokya’nın birbirinden güzel noktalarını görmek için her gün düzenlediğimiz turlarımıza katılabilirsiniz.
uchısarwoc
Detaylı Bilgi ve Rezervasyon
Tel     : +905324002975
Mail  : info@kapadokyarental.com

  1. Gerekli Alan...
  2. E-Posta Gerekli...
  3. Gerekli Alan...
  4. Gerekli Alan...
 

Lutfen tum bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz....